Tlačová správa ku krstu knihy „ Krása nie je vecou náhody“

3.10.2013 Bratislava

 

Krst knihy Marty Gejdošovej „Krása nie je vecou náhody“ sa niesol v znamení krásy, pôvabu a ľudskosti.
Vo štvrtok 3.10. 2013 sa konal krst knihy Marty Gejdošovej „Krása nie je vecou náhody“. Kto v ten večer prišiel, neoľutoval. Program sa niesol v duchu krásy, pôvabu a ľudskosti. Nečudo. Vizážistka Marta Gejdošová je povestná nielen svojou profesionalitou, precíznosťou, zmyslom pre krásu ale aj snahou pomáhať dobrým veciam.

 

Praktická príručka pre ženy, ktoré chcú byť krásne každý deň. Takto by sa dala jednou vetou charakterizovať, v poradí už druhá, kniha Marty Gejdošovej. Ide o výnimočnú a jedinečnú knihu na slovenskom knižnom trhu. Je to nielen praktická príručka užitočných rád a ukážok pri líčení a úprave vlasov, ale je aj pomôckou pri rozhodovaní sa pre zmenu vizáže. Nenájdete tu  všeobecné témy alebo teórie ale veľmi konkrétne rady a odporúčania ako riešiť problémy v starostlivosti  o svoj vzhľad. Vzácnosťou tejto knihy je to, že je osobná. Autorka  v nej popisuje aj svoje vzťahy so zákazníčkami, z ktorých sa časom stali aj dobré priateľky. Návody na česanie a líčeniu sú doplnené viac ako 350 timi fotografiami. Zaujímavosťou je, že modelkami Marty Gejdošovej v knihe nie sú krásne, mladé dievčatá s bezchybnou pleťou ale obyčajné ženy, zákazníčky štúdia SHARMANT, so svojimi chybičkami a nedokonalosťami. Bežné ženy, ktoré robí Marta Gejdošová krásnymi. Pretože krása nie je vecou náhody, kráse treba občas aj pomôcť.

 

Profesionálne zvládnutý program, ktorý moderovala redaktorka TV Markíza Andrea Paulínyová, bol doplnený famóznym vystúpením gitarového dua Entre Cordes, hostí očarovala svojim spevom, vždy krásna, Marcela Molnárová, ktorá sa predstavila aj v úlohe modelky. Módna prehliadka návrhárky Zuzany Bottkovej bola skvelou inšpiráciou pre nadchádzajúcu spoločenskú sezónu. Jej osviežením bolo, že modely nepredviedli profesionálne modelky ale obyčajné a predsa krásne klientky štúdia SHARMANT. Program vyvrcholil Bodypainting Fashion Show, prvou pod autorskou taktovkou Marty Gejdošovej, ktorej ambíciou je urobiť z nej tradíciu.
 

Aj samotný krst bol výnimočný. Knihu najskôr „pričaroval“ známy iluzionista Peter Šesták, potom ju čarovným práškom a prameňom vlasov pokrstili speváčka Marcela Molnárová a moderátor Miloš Bubán.

 

Celý večer mal ale aj charitatívny rozmer. Výťažok z akcie venovala autorka knihy občianskemu združeniu Europacolon Slovensko, ktoré bojuje proti rakovine hrubého čreva. Dar prebral zakladateľ združenia moderátor Patrik Herman.