Kto je Marta Gejdošová

Profesionálna maskérka - vizážistka, vlasová dizajnérka - kaderníčka, lektor a imidžmejker, bodypainter.

Začínala som ako vizážistka a stále sa považujem hlavne za vizážistku. V biznise s krásou pôsobím už cca 16 rokov a za ten čas som nadobudla mnoho zručností, znalostí a osobných skúsenosti v tejto oblasti.

Pôvodným vzdelaním som ekonóm. Odborne som certifikovaný maskér - vizážista, ale mám i vzdelanie a oprávnenie na vykonávanie práce kozmetičky a aj štátnu skúšku z kaderníctva. Mám ukončené magisterské štúdium z manažmentu a marketingu na Wyższa Szkoła Marketingu i Biznesu v Łodži s titulom Licencjat, skrátene Lic.. Prevádzkujem svoj vlastný salón krásy SHARMANT studio, napísala som dve knihy o kráse, pôsobím ako lektor vzdelávacích kurzov na tému krása a imidž, spolupracujem s rôznymi médiami a pravidelne vystupujem v televízii.

Ako to všetko začalo? Moje prvé skúsenosti boli ako radový predajca s viacerými značkami kozmetiky multilevel predaja, neskôr u jednej značky ako asistentka manažérky a potom i školiteľka. Po skončení materskej dovolenky som už nenastúpila na svoje miesto ekonómky, ale založila si v roku 2001 živnosť. Podnikala som ako vizážistka na voľnej nohe. S vizážistickým kufríkom som navštevovala svoje klientky a líčila ich na svadbu, ples, spoločenskú udalosť alebo fotenie.

Po čase som získala pôsobisko v jednom salóne, kde som pracovala ako vizážistka a marketingová manažérka. Tu som ako prvá na Slovensku začala robiť do časopisov premeny ľudí. Pod mojím vedením vznikli, dnes už populárne, "zmenárne" so sprievodným textom a obrázkami pred a po. To sa písal rok 2002.

Moje úspechy si všimol renomovaný magazín Trend, ktorý uverejnil o mne článok na dvoch stranách. Na základe tejto publicity ma oslovil partner, ktorý chcel investovať do čoraz atraktívnejšieho biznisu z krásou. Navrhla som koncept spoločného salónu krásy pre mužov i ženy. V jednej spoločnej prevádzke boli oddelené priestory pre mužov a ženy so službami kozmetiky, kaderníctva, masáží, pedikúry, manikúry a solária. Tak vlastne vznikol prvý salón krásy pre mužov na Slovensku. Od návrhu konceptu, cez projekt, stavebné práce, úradné povolenia až po začiatok činnosti ubehli iba tri mesiace. Na slávnostnom otvorení, dovtedy nezvyčajnom pre tento typ prevádzky, za účasti kamier televízie a priameho prenosu do vysielania rádia Express, spievala a moderovala speváčka Ingola a zúčastnili sa mnohé celebrity. Salón dosiahol mimoriadny úspech a už od prvého mesiaca prevádzky bol finančne úspešný. Po nezhodách so spoločníkom som sa osamostatnila a prenajala si priestory v Bratislave na Vajnorskej ulici a založila svoje vlastné SHARMANT studio. Začínalo leto roku 2003 a vznikla značka SHARMANT®.SHARMANT studio since 2003

Spolupráca s TV Markíza začala v roku 2004.  Do môjho salónu chodili na pravidelnú starostlivosť moderátorky a redaktorky televízie. Tu sa mi postupne podarilo zaradiť medzi tzv. „smotánku“ a vznikli prvé cenné kontakty v showbiznise.

Toto obdobie bolo sprevádzané častou prácou na rôznych módnych prehliadkach, z čoho sa postupne stala činnosť kompletnej organizácie takýchto podujatí.

Marta Gejdošová - Krása nemusí byť vecou náhody. Kniha

Napísala som knihu "Kráse nemusí byť vecou náhody", ktorej vydanie sprevádzal krst vo Fajn klube TV Markíza. Krstnými rodičmi boli Miloš Bubán a Veronika Paulovičová. Sprievodný event sme si úspešne organizovali sami.

Aby sa oddelili činnosti salónu krásy od spoločenských podujatí, tak som v decembri 2006 založila so svojím manželom Miroslavom spoločnosť SHARMANT s.r.o., zameranú na produkciu a organizáciu eventov spojených najmä s krásou.

Ako vizážistka som maľovala detské tváričky a facepainting na rôznych akciách. Som kreatívny človek a stále vymýšľam niečo nové a tak som sa dostala až k maľbe na celé telo. Na jednej firemnej párty mal klient požiadavku na bodypainting. To bola moja prvá kompletná maľba na celé telo, ktorá sa stretla s úspechom. Táto udalosť ma povzbudila a začala som sa viac zaujímať o bodypainting. V máji 2009 som sa zúčastnila prvej súťaže v bodypaintingu v Trenčíne. Model zaujal divákov i médiá čo ma veľmi povzbudilo. Moja prvá medzinárodná skúsenosť bola na súťaži v bodypaintingu v Prahe. Prvé oficiálne uznanie mojej práce bolo pozvanie na exhibičnú show najlepších bodypainterov Slovenska a potom vo februári zisk druhého miesta na medzinárodnej súťaži Body Art 2011 v Bratislave.

Klúčovým momentom ale pre mňa bola účasť na World Bodypainting Festivale. Spoznala som, čím skutočne je bodyart, akú zábavu a krásu prináša bodypainting a prepadla som tomuto umeniu úplne. Od roku 2011 som súčasťou tejto bodypainting komunity ako člen World Bodypainting Association. V roku 2016 som sa stala Majsterkou Slovenska v maľovaní na telo BodyArt. Od roku 2017 som prezidentkou Asociácie Bodypainterov Slovenska. Na majstrovstvách sveta v bodypaintingu WBF 2017 som sa v Open category umiestnila na krásnom 5. mieste. O téme bodypaintingu nájdete viac info na mojej web stránke www.bodyart.sk.

V mojom salóne sa venujem hlavne vizáži a spoločenským účesom. Kompletné zmeny imidžu robím denno-denne pre obyčajné ženy a niekedy aj do časopisov a pre Televíziu Bratislava. Krem toho i tetujem permanentný make-up. Moje zákazníčky na mne oceňujú, že sa môžu so mnou porozprávať o čomkoľvek. Nielen o kráse, ale i o vzťahoch či biznise. 

Pôsobim aj ako lektor vzdelávacích programov zameraných na krásu a maľovanie na na telo . 

Okrem práce v salóne, čo je moja hlavná aktivita sa venujem našej rodinnej produkčnej spoločnosti SHARMANT s.r.o.. Sme dodávateľ sprievodných programov pre organizátorov spoločenských podujatí a eventové agentúry. Naším hlavným produktom je Mobilný salón krásy, bodypainting a Roach Race - preteky švábov.

Kniha Krása nie je vecou náhody, Marta Gejdošová
V októbri 2013 som vydala svoju druhú knihu "Krása nie je vecou náhody" a jej vydanie som si zabezpečovala sama. Vydavateľom a distribútorom knihy je spoločnosť SHARMANT s.r.o. Viac info o knihe "Krása nie je vecou náhody".

Organizujem exhibičnú prehliadku umenia bodypaintingu s názvom BODY ART SHOW. Na túto príležitosť vždy vytvorím nový kalendár s bodypainting maľbami, z predaja ktorého venujem peniaze na charitu.

V súčasnosti pôsobím najmä vo svojom salóne krásy SHARMANT, ale veľa času venujem aj produkcii eventov, maľovaniu na telo a vedieniu vzdelávacích programov o kráse.  Okrem toho som aj Head Make-up Artist muzikálu Mačky (Cats) v Divadle Nová scéna. Som veľmi zaneprázdnená, ale v oblasti krásy a maľovania na telo som vždy otvorená akémukoľvek návrhu na spoluprácu.

Vo voľnom čase odpočívam si dobíjam energiu posedením s príjemnými ľuďmi a tancom. Dobrým relaxom je i cestovanie alebo náš SHARMANT club.  Na Facebooku ma nájdete ako Marta Gejdoshova