Kto je Marta Gejdošová

Profesionálna maskérka - vizážistka, vlasová dizajnérka - kaderníčka, lektor a imidžmejker, bodypainter.

Začínala som ako vizážistka a stále sa považujem hlavne za vizážistku. V biznise s krásou pôsobím už cca 18 rokov a za ten čas som nadobudla mnoho zručností, znalostí a osobných skúsenosti v tejto oblasti.

Pôvodným vzdelaním som ekonóm. Odborne som certifikovaný maskér - vizážista, ale mám i vzdelanie a oprávnenie na vykonávanie práce kozmetičky a aj štátnu skúšku z kaderníctva. Mám ukončené magisterské štúdium z manažmentu a marketingu na Wyższa Szkoła Marketingu i Biznesu v Łodži s titulom Licencjat, skrátene Lic.. Prevádzkujem svoj vlastný salón krásy SHARMANT studio, napísala som dve knihy o kráse, pôsobím ako lektor vzdelávacích kurzov na tému krása a imidž, spolupracujem s rôznymi médiami a pravidelne vystupujem v televízii.

Ako to všetko začalo? Moje prvé skúsenosti boli ako radový predajca s viacerými značkami kozmetiky multilevel predaja, neskôr u jednej značky ako asistentka manažérky a potom i školiteľka. Po skončení materskej dovolenky som už nenastúpila na svoje miesto ekonómky, ale založila si v roku 2001 živnosť. Ako vizážistka na voľnej nohe som s vizážistickým kufríkom navštevovala svoje klientky a líčila ich na svadbu, ples, spoločenskú udalosť alebo fotenie.

Po čase som získala pôsobisko v jednom salóne, kde som pracovala ako vizážistka a marketingová manažérka. Tu som ako prvá na Slovensku začala robiť do časopisov premeny ľudí. Pod mojím vedením vznikli, dnes už populárne, "zmenárne" so sprievodným textom a obrázkami pred a po. To sa písal rok 2002.

Moje úspechy si všimol týždenník Trend, ktorý uverejnil o mne článok na dvoch stranách. Na základe tejto publicity ma oslovil partner, ktorý chcel investovať do čoraz atraktívnejšieho biznisu z krásou. Navrhla som koncept spoločného salónu krásy pre mužov i ženy. V jednej spoločnej prevádzke boli oddelené priestory pre mužov a ženy so službami kozmetiky, kaderníctva, masáží, pedikúry, manikúry a solária. Tak vlastne vznikol prvý salón krásy pre mužov na Slovensku. Od návrhu konceptu, cez projekt, stavebné práce, úradné povolenia až po začiatok činnosti ubehli iba tri mesiace. Na slávnostnom otvorení, dovtedy nezvyčajnom pre tento typ prevádzky, za účasti kamier televízie a priameho prenosu do vysielania rádia Express, spievala a moderovala speváčka Ingola a zúčastnili sa mnohé celebrity. Salón dosiahol mimoriadny úspech a už od prvého mesiaca prevádzky bol finančne úspešný. Po nezhodách so spoločníkom som sa osamostatnila a prenajala si priestory v Bratislave na Vajnorskej ulici a založila svoje vlastné SHARMANT studio. Začínalo leto roku 2003 a vznikla značka SHARMANT®.SHARMANT studio since 2003

Spolupráca s TV Markíza začala v roku 2004.  Do môjho salónu chodili na pravidelnú starostlivosť moderátorky a redaktorky televízie. Tu sa začal môj vstup medzi tzv. „smotánku“ a vznikli prvé cenné kontakty v showbiznise.

Marta Gejdošová - Krása nemusí byť vecou náhody. Kniha

Napísala som knihu "Kráse nemusí byť vecou náhody", ktorej vydanie sprevádzal krst vo Fajn klube TV Markíza. Krstnými rodičmi boli Miloš Bubán a Veronika Paulovičová. Sprievodný event sme si úspešne organizovali sami.

V tomto období som často spolupracovala na rôznych módnych prehliadkach a podobných eventoch. 

Aby sa oddelila činnosti salónu krásy od spoločenských podujatí, tak som v decembri 2006 založila so svojím manželom Miroslavom spoločnosť SHARMANT s.r.o., zameranú na produkciu a organizáciu eventov spojených najmä s krásou.

Ako vizážistka som chodievala maľovať facepainting na detské tváričky. Na jednej akcii ma klient požiadal o bodypainting. Tak som sa dostala k mojej prvej maľbe na celé telo. Táto udalosť ma povzbudila a začala som sa viac zaujímať o bodypainting. V máji 2009 som sa zúčastnila prvej súťaže v bodypaintingu v Trenčíne. Model zaujal divákov i médiá čo ma veľmi povzbudilo. Moja prvá medzinárodná skúsenosť bola na súťaži v bodypaintingu v Prahe. Prvé oficiálne uznanie mojej práce bolo pozvanie na exhibičnú show najlepších bodypainterov Slovenska a potom vo februári zisk druhého miesta na medzinárodnej súťaži Body Art 2011 v Bratislave.

Klúčovým momentom ale pre mňa bola účasť na World Bodypainting Festivale. Spoznala som, čím skutočne je bodyart, akú zábavu a krásu prináša bodypainting a prepadla som tomuto umeniu úplne. Od roku 2011 som súčasťou tejto bodypainting komunity ako člen World Bodypainting Association. V roku 2016 som sa stala Majsterkou Slovenska v maľovaní na telo BodyArt. Od roku 2017 som prezidentkou Asociácie Bodypainterov Slovenska. Na majstrovstvách sveta v bodypaintingu WBF 2017 som sa v Open category umiestnila na krásnom 5. mieste. O téme bodypaintingu nájdete viac info na mojej web stránke www.bodyart.sk.

Kniha Krása nie je vecou náhody, Marta Gejdošová
V októbri 2013 som vydala svoju druhú knihu "Krása nie je vecou náhody".

V mojom salóne krásy SHARMANT studio sa venujem hlavne vizáži a spoločenským účesom. Kompletné zmeny imidžu robím denno-denne pre obyčajné ženy a niekedy aj do časopisov a pre Televíziu Bratislava. Okrem toho i tetujem permanentný make-up. Moje zákazníčky na mne oceňujú, že sa môžu so mnou porozprávať o čomkoľvek. Nielen o kráse, ale i o vzťahoch či biznise. 

Organizujem benefičnú divadelnú show prezentujúcu umenie maľovania na telo s názvom BODY ART SHOW. Na túto príležitosť vždy vytvorím nový kalendár s bodypainting maľbami, z predaja ktorého venujem peniaze na charitu.

V súčasnosti pôsobím najmä vo svojom salóne krásy SHARMANT, ale veľa času venujem aj maľovaniu na telo, vedeniu vzdelávacích programov o kráse a produkcii eventov. Sme dodávateľ sprievodných programov pre organizátorov spoločenských podujatí a eventové agentúry. Naším hlavným produktom je Mobilný salón krásy, video produkcia, bodypainting v rôznych formách a Roach Race - preteky švábov.

Pre muzikál Mačky (Cats) v Divadle Nová scéna sa ako Head Make-up Artist starám, aj so svojím tímov, o všetky masky účinkujúcich. Aktuálne som autorkou masiek a kostýmov pre divadelnú inscenáciu Jeruzalem anno 1187 v Novomestskom divadle Bratislava. 

Od roku 2019 sa venujem mladým na Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky v Bratislave kde pôsobím ako odborný garant výučby a aj ako lektor praktickej výučby.

Som veľmi zaneprázdnená, ale v oblasti krásy a maľovania na telo som vždy otvorená akémukoľvek návrhu na spoluprácu.

Vo voľnom čase odpočívam si dobíjam energiu posedením s príjemnými ľuďmi a užívaním si. Dobrým relaxom je i cestovanie alebo náš SHARMANT club.  Na Facebooku ma nájdete ako Marta Gejdoshova.